fbpx

Robotikos akademija

auginti ateities kūrėjus

Robotikos akademija – pirmoji organizacija Lietuvoje, kuri vaikus moko technologinių kompetencijų naudodama populiariausius kompiuterinius žaidimus ir robotus. Pradėjusi inovacijų tendenciją 2011-aisiais, kuomet pirmą sykį Lietuvos moksleiviams pristatė edukacinius LEGO robotus, Robotikos akademija toliau tęsia savo misiją – auginti ateities kūrėjų kartą, naudodama inovatyviausius įmanomus metodus. Šiais metais robotikos akademija bendradarbiauja su GameOn ir padeda šeimos erdvę paversti tokia erdve, kur kompiuteriniai žaidimai, robotai ir prasmingas mokymasis gali būti atrasti vienoje vietoje. Kadangi šio renginio lankytojai yra skirtingo amžiaus ir pomėgių, mes pasistengėme sukurti tokias erdves, kuriose sau dar nematytų dalykų galės atrasi kiekvienas iš lankytojų, o bet kuri zona, kurią norėsite išbandyti, kels smagius iššūkius, iš kurių galėsite išmokti kažko naujo.

„geiminimo“ dirbtuvės

Kurdami unikalią zoną turime esminį tikslą – parodyti, kad virtualus ir realus pasaulis turi ne tik skirtumų, bet ir panašumų, kurie leidžia viename pasaulyje gautas žinias pritaikyti antrąjame. Norėdami tai pasiekti visų pirma kviečiame į prasmingo „geiminimo“ dirbtuves. Čia suaugusieji sužinos kaip panaudoti kompiuterinius žaidimus vaiko ugdymui, o mokiniai išmoks spręsti realią problemą virtualioje aplinkoje ir šias žinias perkels į realybę. Jei daugelio kompiuterinių žaidimų veiksmas sukasi ties skirtingų problemų sprendimu, tad kodėl gi iš to nepasimokius? Visi norintys sudalyvauti šiose dirbtuvėse galės pasirinkti sau tinkamą laiką, temą ir kartu su broliu ar seserimi, savo vaiku, ar geriausiu bičiuliu geimeriu išbandyti šias dirbtuves. Viskas ko reikės – perskaityti iškeltus iššūkius, susikaupti ir pabandyti pereiti juos per 40min. Greitų sprendimų priėmimas, problemos identifikavimas, analitinis mąstymas ir bendradarbiavimas su šalia esančiu komandos nariu – tai, ko prireiks norint įveikti visus tau iškeltus iššūkius.

realybės zona

Antroji zona – realybės zona. Tie dalykai, kuriuos daugelis, išbandydami kompiuterinius žaidimus išmokstame, gali būti perkelti į realybę. Ši zona – skirta tai išbandyti. Komunikacija su komandos nariu, prisitaikymas prie naujos situacijos ir gebėjimas susikaupti – visa tai šias zonas aplankantys žmonės galės išbandyti su robotais. Visų pirma jų lauks „robotų dvikovos išbandymas“, kur lankytojai taps robotų kovų dalyviais ir per trumpą laiką turės pasiruošti robotų turnyrui. Toliau – robotų greičio ruožas, kur greitas prisitaikymas prie duotų sąlygų bus vienintelis raktas į sėkmę. Paskutinė robotų zona tai robotų tiras, kuriame patys taikliausi galės išbandyti savo jėgas su robotais ir pamatyti ar taiklumas žaidimuose padeda ir realiame gyvenime. Be šių robotų užduočių yra ruošiamos ir papildomos realybės zonos užduotys, kuriose kompiuterinių žaidimų iššūkiai dar labiau priartės prie realaus gyvenimo situacijų.

PROGAN zona

Galiausiai – PROGAN zona. Jei suprantame, kad žaidimai yra puiki priemonės mokytis ir pritaikyti savo žinias realybėje, vienas kylančių klausimų – kaip atrasti balansą tarp realybės ir virtualybės? Ši zona ir yra skirta apimti fizinės būklės, mitybos bei emocinės pusiausvyros sritis, keliančias daugiausiai klausimų kai mintyse įsivaizduojame kompiuterinių žaidimų entuziastą. Robotikos akademijos komanda svajoja apie tokią naują žaidimų kultūrą, kurioje kompiuteriniai žaidimai ne trukdytų sveikai gyvensenai, o atvirkščiai – skatintų visus „geimerius“ domėtis sveiku ir subalansuotu būdu žaisti žaidimus ir taip kurtų naują patrauklų požiūrį į kompiuterinių žaidimų entuaziastus. Šioje zonoje mokysimės, kodėl mityba tokia svarbi norint būti pro žaidėju, kaip ir kokias mankštas bei treniruotes daryti, kad būtum toks geimeris, kokiu nori tapti visi ir kaip valdyti savo emocijas vis iš naujo persikeliant iš stebuklingo bei užburiančio virtualaus pasaulio į naujus iššūkius keliantį realų pasaulį.

Partneriai