fbpx
Indie kūrėjai

„Indie“ kūrėjai – jauni ir perspektyvūs, mažose komandose dirbantys kūrėjai, arba industrijos veteranai, kurie jaučiasi pavargę nuo rinkodaros suvaržymų kūrybingumui. Dauguma šių kūrėjų savo žaidimus ne tik kuria, bet ir platina patys, o finansus reikalingus projekto pradžiai suneša patys žaidėjai.

GameOn 2018 metu nepriklausomiems žaidimų kūrėjams buvo skirtas ypatingas dėmesys, o parodos lankytojų laukė dešimtys originalių, pasaulio užkariavimui pasirengusių žaidimų. Dalis žaidimų renginio metu dar buvo neišleisti oficialiai arba tik pradėję savo kelionę į žaidėjų širdis, tad tai buvo puiki proga atrasti kažką visiškai naujo.

Kas tie indie?

„Indie“ sektorius tai unikali, veržli ir jauna visos žaidimų pramonės žvaigždutė, kurios misija kurti ir džiuginti. Būtent šie kūrėjai dažniausiai siekia grąžinti užmarštin grimztančią klasiką ir nepelnytai užmirštus žanrus, drąsiai eksperimentuoja su menine saviraiška, nebijo kelti nepatogių klausimų ar provokuoti žaidėjų stumtelėdami juos į kontraversiškas ir susimąstyti verčiančias situacijas.

Daugelis indie kūrėjų, kurie tapo sėkmingi per naktį, dirbo prie žaidimo dešimt metų.

Dan Adelman

Anomaly Games

Anomaly Games – grupė patyrusių žaidimų kūrėjų iš Berlyno, kurie praeityje prisidėjo prie daugybės įdomių projektų. Jörg dirbo su dirbtinio intelekto sistemomis „Spec Ops : The Line“, Mona padėjo kurti muziką „Kane and Lynch 2“, Theresa dirbo kartu su „Tale of Tales“, o Zoë išleido „Critical Hits: An Indie Gaming Anthology“.

The Fermi Paradox

Kur visi? – Patirk besikeičiančios visatos procesą, kuomet žlunga tūkstantmetės tarpgalaktinės civilizacijos tu turi išgyventi ir klestėti.

CloverCreek Entertainment

CloverCreek Entertainment yra indie žaidimų studija iš Suomijos. Komanda eksperimentuoja su žaidimų žanrais, mechanika ir technologijomis, taip sukurdama svaiginančias ir nepamirštamas patirtis video žaidimų entuziastams.

Ascended Realms

Ascended Realms – tai unikalus RTS ir RPG mixas. Pasistatyk savo karalystę ir sutelk herojus, kurie tyrinės apylinkes, kovos su monstrais bei rinks artefaktus. Kiekvieno herojaus asmenybė yra išskirtinė, tad būtent ji nulemia jų elgesį ir prioritetus. Sukurk užduotis herojams, atrakink naujus jų talentus ir kovok su stipriausiais priešininkais!

Zuurix

Zuurix arba Aivaras Klimas yra indie žaidimų kūrėjas, kurio aistra video žaidimams prasidėjo dar vaikystėje. Pirmasis Zuurix sukurtas žaidimas Sector Six pasirodė 2016 m. gegužę, o dabar kūrėjas dirba ties naujausiu savo projektu – Light of the Locked World.

Light of the Locked World

Light of the Locked World – RPG žaidimas, kurio istorija prasideda tuo, jog dėl The World Gate sutrikimų, jūs esate perkeliami į Caios II – the Locked World. Vos pradėjus kurti naują gyvenimą, pastebite, jog aplink jus dedasi keisti ir pavojingi dalykai. Norėdami išgyventi jūs turite išsiaiškinti kas vyksta.

Hekate

Hekate susikūrė 2019 m. pradžioje. Komanda kuria sodria ir kartais net šiurpuliukus keliančia atmosfera persmelgtus žaidimus. Iš pradžių Ad Infinitum nebuvo planuotas kaip žaidimas ir prasidėjo kaip studijų projektas 2015 m. Vis dėlto, sulaukus didelio pasisekimo Youtube platformoje, 2017 m. Hekate nusprendė užbaigti projektą.

Ad Infinitum

Ad infinitum – siaubo išgyvenimo žaidimas, nukelsiantis jus į siurrealistinę I Pasaulinio Karo aplinką. Čia jūs sutiksite siaubingas būtybes, stengsitės išvengti mirtinų spąstų ir spręsite galvosūkius, bandydami atsikratyti traumuojančių prisiminimų apie karą.

Morphcat Games

Morphcat Games – dviejų žmonių komanda iš Berlyno, kurių pagrindinis tikslas pritaikyti naujus žaidimus senai techninei įrangai.

Micro Mages

Micro Mages – naujas platforminis žaidimas skirtas NES, kurį gali žaisti nuo 1 iki 4 žaidėjų. Apsivilkite savo burtininkų mantijas ir ženkite į Demon Fortress, pilną neatrastų lobių ir paslaptingų būtybių.

Tag of Joy

Tag of Joy – apdovanojimą laimėjusi kompanija, kuri koncentruojasi mobiliųjų ir kompiuterinių žaidimų kūrime. Kompanija taip pat kūria interaktyvius, papildytos ir virtualios realybės sprendimus įvairioms erdvėms.

Crowns and Pawns

Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit – tai įtraukiantis ir kupinas neatskleistų Europos paslapčių žaidimas. Įkvėpimu šiam žaidimui buvo klasika tapę Broken Sword, Still Life bei Syberia. Žaidimas kviečia pažinti legendomis apipintą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, saugotis KGB piktadarių, spręsti įvairius galvosūkius ir atskleisti seniai pamirštas paslaptis.

DBabicius

DBabicius yra indie žaidimų kūrėjas, dizaineris ir programuotojas. Jo kuriami žaidimai pasižymi minimalistiniu stiliumi, tačiau unikaliomis idėjomis. Žinomiausias jo sukurtas žaidimas yra PyroMind.

Conformists

Conformists – tai multiplayer žaidimas, kurio pagrindinis tikslas yra supažindinti žaidėjus, išryškinti jų nuomonių skirtumus, o tuomet įtraukti juos į karštą ginčą.

Gluk Media

Gluk Media – kūrėjų ir inžinierių studija, kurie domisi tikrais, virtualiais ir nuostabiais dalykais.

Kamile - Episode 1

KAMILE – tai virtualios realybės žaidimas, nukelsiantis jus į 2084 metus. Žaidime jums bus priskirta Kamilės rolė, kurios vyras yra vienas iš mokslininkų, atsakingų už dirbtinio intelekto irenginių plėtrą. Vis dėlto, tragiškas incidentas vyro darbe, apverčia Kamilės gyvenimą aukštyn kojomis ir ji yra priversta bėgti, kad apsaugotų savo sūnų.

Abu Dabi

Abu Dabi – indie dvasia persmelgtas žaidimas, kuriame žaidėjas mirs du kartus. Pirmiausia mirs jo kūnas. Tuomet, jo siela stos į kovą žūtbutiniame mūšyje su kita tokia pat nelaiminga siela. Griebk laidyklę ir nusistatyk savo taikinį, nes pergalė padės patekti į rojų, o pralaimėjimas reikš pragarą.

Karaclan

Karaclan yra nepriklausoma žaidimų kūrėjų studija, šiuo metu dirbanti ties Ved kompiuteriniu žaidimu.

VED

Ved – RPG žaidimas, kuriame kiekvienas jūsų priimtas sprendimas reiškia tiek pat daug kiek ir realiame gyvenime. Daugiasluoksnis psichologinis žaidimas kviečia nenuvertinti savo priešų ir nepervertinti draugų. Pokalbiai su kitais personažais gali pelnyti jums pagarbą ar sukelti baimę, o kaip elgtis kiekvienoje situacijoje sprendžiate tik jūs.

Walkabout Games

Walkabout Games yra žaidimų studija, kurios branduolį sudaro kūrėjai iš Lenkijos. Studija visokeriopai remia kūrėjų komandas iš visos Centrinės ir Rytų Europos, suteikdama ne tik platformas jų kuriamiems žaidimams, bet ir sudarydama galimybes žaidimams pasiekti plačiąją auditoriją. Viena iš tokių komandų – Different Tales, kurios pirmąjį žaidimą Wanderlust Travel Stories pristato būtent Walkabout Games studija.

Wanderlust Travel Stories

Wanderlust tai IF tipo žaidimas, įkvėptas realiai egzistuojančių keliautojų. Žaidimas kviečia patirti tai ką išgyvena tikri keliautojai – jų troškimus, viltis ir baimes, ir nuspręsti, kaip turi rutuliotis jų istorija.

Hidden Layer Games

Hidden Layer Games yra dviejų žmonių kompanija – kūrėjo Alexey Testov ir programuotojo Andriy Vinchklovkiy, kurie kartu kuria žaidimus jau daugiau nei 8 metus. Inmost žaidimas yra neabejotinai daugiausiai pastangų reikalavęs, bet ir didžiausio pasisekimo sulaukęs kompanijos projektas.

INMOST

INMOST – žaidimas, kuris jums pasiūlys tris personažų pasirinkimo galimybes ir vieną šiurpią istoriją. Senoje apleistoje pilyje jūs turėsite ne tik ištirti kiekvieną plyšį ir užkampį, bet ir saugotis mirtinų blogio paspestų spąstų.

SimDevs

SimDevs – nepriklausoma vaizdo žaidimų kūrimo studija iš Latvijos. Studija daugiausiai koncentruojasi fizinių ir simuliacinių žaidimų, taip pat įvairių kitų pramogų kūrime. SimDevs veikla prasidėjo nuo mažo socialinio žaidimo. Vėliau studija pradėjo kurti mobiliuosius žaidimus, o dabar kuria Area 86, skirtą kompiuteriams ir konsolėms.

Area 86

Area 86 yra realybe pagrįstas pabėgimo kambario tipo galvosūkių žaidimas. Kiekvienas žaidime esantis kambarys turi unikalias užduotis ir tik įveikus jas, galėsite žengti toliau. Kadangi galvosūkiai žaidime yra grindžiami fizikos dėsniais, jie gali būti įveikiami įvairiais būdais, tad viskas paliekama žaidėjo fantazijai.

Punk Notion

Punk Notion gimė iš meilės žaidimams, animacijai ir įtraukiančioms istorijoms. Pagrindinis kompanijos tikslas – kurti žaidimus, kurie turi stiprų istorijos elementą, ir, tuo pačiu metu, remti animacijos kūrimą. Punk Notion kompanija yra viena iš ARP Games startuolių programos skirtos išskirtiniams video projektams laimėtojų.

Weakless

Weakless – tai nuotykių žaidimas, kuris pasakoja dviejų pagrindinių herojų, aklojo ir kurčiojo, istorijas. Savo kelionės metu, personažai susidurs su įvairiomis kliūtimis bei iššūkiais, kuriuos turės įveikti.

Ichigoichie

Ichigoichie – daugiau nei 20 metų patirtį žaidimų muzikos ir autorinių sistemų kūrime Japonijoje ir Švedijoje turinti kompanija. „Ichigoichie“ tai japoniška frazė reiškianti – „tik kartą gyvenime“, kuri atspindi ir kompanijos ideologiją.

Hexagroove

Hexagroove žaidimas savyje apjungia strategijos, ritmo bei veiksmo žaidimus ir siūlo žaidėjui išgyventi visiškai naujus potyrius. Žaidėjo tikslas – būnant DJ sukombinuoti tokius garso takelius, kurie stimuliuotų auditorijos energiją ir sukurtų euforijos atmosferą.

MB Nieko

MB Nieko pagrindinė veiklos sritis – VR, AR ir XR paslaugos. Kompanija siūlo inovatyvius virtualios ar papildytos realybės sprendimus muziejams, bibliotekoms bei kitoms viešosioms erdvėms.

VR - Playgrounds

Unikali laisvalaikio ir pramogų erdvė virtualioje realybėje, suburianti VR entuziastus iš viso pasaulio. Lankytojai čia gali ne tik kurti virtualią aplinką, savo įvaizdį, bet ir žaisti įvairius lavinančius, pramoginius žaidimus: golfą, šachmatus, krepšinį, tenisą ir t.t.

Project Zero Deaths

Project Zero Deaths

Project Zero Deaths – tai 2D nemokama multiplayer šaudyklė. Žaidime jūs galėsite išsirinkti vieną iš 7 siūlomų personažų, o naudojamą ekipuotę pritaikyti pagal savo poreikius ir žaidimo stilių. Project Zero Deaths taip pat siūlo net kelis žaismo režimus, tad žaidimu galėsite mėgautis ir vieni, ir draugų kompanijoje.

Vikingų žaidimai

Viking The Builder

Viking the Builder yra telefoninis indie žaidimas, kuris iš žaidėjų pareiklalaus ne tik kantrybės, bet ir logikos. Pagrindinis žaidimo tikslas – sujunti išsibarščiusias salas, vis dėlto, tai padaryti nebus taip lengva. Kiekviena sala turi limituotą galimų ryšių skaičių, tad norint sujungti visą žemėlapį teisingai, teks pasitelkti logiką.

All Parts Connected

Sipho

Sipho tai veiksmo/išgyvenimo žaidimas, kuriame jūs galite susikurti koloniją naudodami zooidus – kolonijines gyvūno dalis, kurios yra atsakingos už tam tikras funkcijas: maitinimąsį, judėjimą ar kovą su priešais. Pagrindinis jūsų tikslas žaidime – pasiekti maisto grandinės viršūnę ir zoidų pagalba paversti savo būtybę lyderiu.

Applava

Blazing Beaks

Blazing Beaks – žaidimas, kuris nustebins ne tik itin spalvingu pasauliu, bet ir išmokys, kad godumas gali būti mirtinas. Žaidimo personažai – ginkluoti paukščiai, kurie turi prasiskinti kelią tarp mutantų, monstrų ir kitų keisčiausių padarų. Žaidime jūs susidursite su gausybe paslapčių, keistenybių bei neatsakytų klausimų, kuriuos spręsite žaismo metu.

Partneriai