fbpx

Gidas į cosplay

1. Pasiruošimas

„Google“ yra geriausias pagalbininkas. Jis ypač mėgsta konkrečius raktažodžius anglų kalba ir visuomet atsako į tokias užklausas kaip „costume making“, „wip“ (kuris yra angliškos frazės work in progress trumpinys), „how to make“, „what to use for“ ir panašiai. Pavyzdžiui, jei nori pasidaryti Sailor Moon kostiumą, „Google“ paieškos laukelyje rašome „how to make Sailor Moon costume“.

Nors skamba pernelyg paprastai ir neįtikimai, „Google“ randa daugybę vaizdo gidų, nuotraukų ir įvairiausio pobūdžio instrukcijų. Dar geriau ieškoti konkrečiomis kostiumo dalimis. „How to make Sailor Moon skirt“, „Where to buy Sailor Moon wig“ ir taip toliau.

Internete slypi visas Cosplay žinynas, tereikia mokėti jį pasiekti.

2. Pagalba iš bendruomenės

Jei su anglų kalba nedraugauji, kviečiame prisijungti prie šios lietuviškos grupės Facebook‘e. Čia gali drąsiai klausti konkrečių patarimų, kuriuos mielai suteiks kiti Cosplay bendruomenės nariai.

Tačiau nebūk įkyrūs ir savo klausimą užduok tik tuomet, jei paieška internete nenusisekė! Cosplay bendruomenės nariai tau tikrai patars, kur geriausiu kainos ir kokybės santykiu įsigyti dirbtinės raudonos odos, patars, kokią medžiagą naudoti tam tikriems šarvams ir panašiai, tačiau tikrai neatsakys, kaip pasigaminti visą kostiumą. Taip pat, prie kiekvieno savo klausimo būtinai prisek nuotrauką ir tikrai sulauksi pagalbos.

„Didžiausias iššūkis su, kuriuo susiduriu gaminant kostiumą ir yra sugalvoti, kaip jį pagaminti.“

Eglucy

3. Kūrybinis procesas

Kai jau žinai, kaip ir ką pasigaminti bei kur nusipirkti reikalingas kostiumo medžiagas, atėjo laikas testavimui. Nesusikirpk viso kostiumo iškart, ypač jei neturi siuvimo patirties. Nesusipjaustyk viso plastiko, jei nesi daręs šarvų. Geriau pabandyk pasiūti nedidelį gabalėlį, palyginti, išskalbti ir išdžiovinti. Taip pat pabandyk paklijuoti, pašlifuoti, pašildyti, padažyti.

Nei vienam cosplayer‘iui nepatinka „siurprizai“, bet jų tikrai nutinka. Juk nenorėtum, kad kostiumo gamybos pabaigoje, kai savo pagamintą ginklą nupurški dažais, šis ištirptų… Testai rekalingi visų kostiumo medžiagų, priemonių, įrankių sąveikai ir suderinamumui nustatyti. Ne veltui sakoma – devynis kartus pamatuok, o dešimtą pjauk (arba kirpk).

4. Nepasiduok!

Niekas, net daukartinė GameOn Cosplay konkurso čempionė, neturėjo lengvo starto. Turi suprasti, kad tavo įgūdžiai nebūtinai atitiks tavo kostiumo lūkesčius, tačiau su laiku išmoksi vis daugiau gudrybių ir kostiumų siuvimo subtilybių. Yra toks angliškas posakis, kuris čia labai tinka – „practice makes perfect“. Ir nepatikėsi, tą dieną, kai tavo kostiumas bus baigtas ir tu jį visą užsidėsi – atrodysi nuostabiai. Ir niekas nematys tų mažų klaidų, kurios galbūt bado tau akis veidrodyje. Atrodysi puikiai, jausies puikiai ir būsi tarp minios tokių pačių nutrūktgalvių, kas ir yra šio hobio esmė.