fbpx
en

GameOn Live

GameOn Live – Misija „Portalas“

Penktus metus iš eilės žaidimų kultūros konventas „GameOn“ siekia atverti portalus tarp realybės ir virtualių pasaulių. Renginio tikslas – pristatyti žaidimų kultūrą kitaip, supažindinti visuomenę su šiuo fenomenaliu reiškiniu ir padėti atrasti gražiausias ir turtingiausias jo puses. Trečius metus organizuojamas koncertas „GameOn Live“ yra vienas sudėtingiausių iššūkių, kurį siekdami savo tikslo priėmė organizatoriai. Muzika – it portalas, jungiantis atskiras žmonių kartas ir kultūras, mokslus ir menus, virtualybę ir realybę. Po šimts, ji skamba net svajojant! Šių metų GameOn skambės vėl. Tiesa, šį kartą širdis virpins ne tik epiška žaidimų muzika, bet ir kūriniai iš kino filmų.

Tamsų lapkričio 15 dienos vakarą epinio skambesio iššūkį priims naujai suformuota GameOn orkestro komanda vadovaujama Ritos Bieliauskaitės. Dirigentas Martynas Staškus – į muzikinį mūšį ves VDU Kamerinį orkestrą ir KTU Akademinį chorą „Jaunystė“ su soliste Gabriele Kuzmickaite (mecosopranas) priešaky bei kitais atlikėjais. Ateikite liudyti, pasinerti, užsimiršti.

Dirigentas Martynas Staškus

Kiekvienas „GameOn Live“ koncertas prasideda nuo planavimo, kruopštaus kūrinių atrinkimo ir natų rašymo. Kiekvieno kūrinio natos perrašomos specialiai GameOn orkestro sudėčiai ir jis surepetuojamas prižiūrint komandos dirigentui.

Šiemet GameOn styginių atakas rengs, mušamujų ritmą diktuos ir pučiamųjų cooldown’us planuos maestro Martynas Staškus. Šimtus muzikinių reidų surengęs M. Staškus dirigavo iškiliausiems šalies orkestrams, susirinko trofėjus iš daugybės tarptautinių konkursų, o 1998 metais buvo ir vyriausiasis Pasaulio lietuvių dainų šventės dirigentas.

 

 

VDU Kamerinis orkestras

2011 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įkurtas kamerinis orkestras yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Turint galvoje, kad GameOn taip pat kilęs iš Kauno, neturėtų stebinti ir faktas, kad būtent VDU Kamerinis orkestras tapo muzikinės programos stuburu. Nors orkestras dar gan jaunas, kovoje dėl Lietuvos ir užsienio gerbėjų simpatijų jo nariai surengė daugiau nei 150 koncertų. Jaunas orkestras taip pat reiškia, kad jo sudėtyje netrūksta ir vaizdo žaidimų entuziastų, kurie repeticijose gali perteikti atliekamų kūrinių emociją, padėti savo kolegoms įsijausti į atliekamos muzikos kontekstą ir padaryti viską, kad galėtume teigti – „GameOn Live“ koncerte žaidėjai groja žaidėjams.

Jau trejus metus GameOn ir VDU Kamerinio orkestro bendradarbiavimas sukuria tobulą erdvę bendrų svajonių įgyvendinimui, prie jų prijungiant ir orkestro bei renginio draugus – originalios muzikos kompozitorius, žinomus solistus, retų, bet žaidimų muzikai būtinų instrumentų virtuozus.

 

Vyr. dirigentas Vytautas Lukočius
Vadovė Rita Bieliauskaitė
KTU Akademinis choras „Jaunystė“

Kamerinio orkestro galios paprastai pakanka, kad prasiveržti net į labiausiai surambėjusią širdį. Tačiau norint sukelti tikrą emocijų antplūdį, tokį, kad oda pagaugais eitų, o akyse žėrėtų ašaros, yra būtina ir choro parama. „GameOn Live“ koncertuose choras visuomet turėjo svarbų vaidmenį, giedojo tiek žemiškąja suahilių, tiek fantastiškomis Azeroto kalbomis. Šiemet žadamas dar didesnis, dramatiškesnis ir galingesnis choro pasirodymas nei bet kada anksčiau.

„GameOn Live“ koncerte dainuos KTU Akademinis choras „Jaunystė“ – vienas seniausių ir labiausiai patyrusių chorų Kaune. Šių metų pradžioje choras dalyvavo įspūdingame koncertiniame turnė, kartu su Londono Community Gospel choru bei atlikėja Monika Linkyte. Šių metų GameOn Live metu ir taip gausias choro pajėgas savo balsais sutvirtins ir Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos estradinio dainavimo grupė – „Dangi&D4“.

 

Choro vadovė – Danguolė Beinarytė.
Chormeisterė – Marija Beinarytė-Kiseliauskienė.
Partneriai